Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Lumíru Hanušovi

31. 10. 2007

Obrazek

 

LUMÍR HANUŠ

vědecký pracovník Hebrejské univerzity

 

 

 

 Lumír Ondřej Hanuš vystudoval analytickou chemii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 1970 se začal věnovat výzkumu hašiše a marihuany, na konci sedmdesátých let prováděl v USA výzkum konopí a kokových listů. V roce 1990 přijal pozvání z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, kde působí dodnes. Zde se mu také podařil významný objev – spolu s kolegou izolovali v mozku první endocannabinoidní látku – anandamid. Je členem mezinárodní společnosti pro výzkum cannabinoidů, působí v redakční radě časopisu Adiktologie. Rád spolupracuje s mladými odborníky. Jeho velkou vášní je příroda, zvláště hory. Je členem slovenského horolezeckého spolku JAMES, publikuje články s horolezeckou tematikou, je členem Společnosti pro ochranu přírody v Izraeli.

 

Rozhovor s  Lumírem Hanušem publikovaný na internetových stránkách Masarykovy university si můžete přečíst, když kliknete SEM

Lumír Hanuš není jen respektovaným vědcem, ale také vášnivým horolezcem. Jaké možnosti nabízí  vyznavačům  tohoto sportu Zaslíbená země?  Klikněte SEM a v obsáhlém příspěvku Lumíra Hanuše se dozvíte víc.